محل تبلیغات شما

به نام قدرت مطلق الله

در باب دستور جلسه هفتگی؛ نقش سی دی ها و نوشتن آنها در آموزش

به قلم همسفر لیلا ( لژیون سوم)

آموزش نقش بسیار مهمی در زندگی هر انسانی دارد و رکن و پایه‌ی آن است. ما همواره در حال آموزش و یاد گرفتن هستیم از یادگیری راه رفتن و حرف زدن در اوایل زندگی تا یاد گرفتن مسائل بزرگ مادی و معنوی در ادامه‌ی زندگی.
کنگره به منزله‌ی یک دانشگاه است و کلیه امکانات آموزشی کنگره از جمله سی‌دی، کتاب و جزوه هریک ابزار مهمی در آموزش هستند. البته این آموزش‌ها متفاوت از سایر آموزش‌هاست، این آموزش‌ها همراه با تکرار و تمرین عملی است که به صورت زنجیروار به دنبال هم و مکمل همدیگر هستند که اگر فرد بتواند آنها را به خوبی فرا بگیرد و در زندگی اجرایی کند بی‌شک طعم شیرین آرامش و روشنایی بعد از تاریکی را خواهد چشید.
با ورود به کنگره با دیدن کتاب، جزوه و دفتر با خودم گفتم دوران تحصیل مجددا آغاز شد. باز هم مسائل تکراری که به ندرت در زندگی‌ام کاربردی می‌شوند. با داشتن مدرک دانشگاهی عالیه فکر می‌کردم من که تمام این مسائل را می‌دانم بنابراین چند جلسه اول حضورم سرسری و بدون همراه داشتن یک برگ کاغذ سپری شد. دیدگاهم این بود که مسافرم خودش اعتیاد پیدا کرده پس خودش هم باید درمان شود و به من ارتباطی ندارد. کمک راهنمای عزیزم سی‌دی نقش همسفر را معرفی کرده و گفتند برداشتت را بنویس، من هم چون به شاگرد زرنگ بودن عادت داشتم بر حسب عادت سریعا این سی‌دی را تهیه کردم و شروع به گوش دادن کردم. این سی‌دی بسیار برروی من تاثیر گذاشت، بارها آنرا گوش دادم و وقتی به این جمله می‌رسیدم" نقش همسفر باید از سیاهی لشکر تغییر کند" هربار تلنگری محکمتر به من می‌خورد که هدفت از رفتن به کنگره چیست؟ اگر می‌خواهی سیاهی لشکر باشی بهتر است این صندلی را به دیگران بدهی. این سی‌دی را به طور کامل نوشتم چون مطالب خیلی دلنشین و تاثیرگذار بود و میخواستم آنرا به صورت مکتوب داشته باشم که از ذهنم پاک نشود و این جرقه نوشتن سی‌دی و تاثیرات آن در من بود و با گوش دادن و نوشتن هر سی‌دی برای نوشتن بقیه سی‌دی‌ها مصمم می‌شدم بطوریکه در اواسط سفرمان وقتی آقای مهندس فرمودند باید چهل سی‌دی کامل بنویسد، بیش از ۳۰ سی‌دی را نوشته بودم. 
در زیر به بیان خلاصه‌ای از تاثیرات برخی از سی‌دی‌ها در من و زندگی‌ام می‌پردازم، امید است برای تمام دوستان مثمر ثمر باشد:
نقش همسفر: خودداری از سرزنش مسافرم و یادآوری مسائل تلخ گذشته و تغییر نقشم به عنوان یک همسفر، هم‌درد، تلاش برای رسیدن به یک زندگی سالم و آرام
اهمیت خواب شب و موبایل: یکی از مشکلاتی که اعتیاد مسافرم در من به وجود آورد فکر و خیال زیاد و بی‌خوابی شدید و کابوسهای وحشتناک و اعتیاد به موبایل برای پر کردن تنهایی و خلا به وجود آمده در زندگی‌ام بود. در این سی‌دی‌ها یاد گرفتم برای داشتن خواب خوب باید:۱- نفرت و کینه دور باشم ۲- تا دیر موقع با موبایل کار نکنم تا فرکانسهای مغزم در موقع خواب پایین بیاید ۳- جهت خوابیدنم را تغییر بدهم ۴- در طول روز فعالیت بدنی و ورزشی داشته باشم. که با اعمال این دستورات برنامه خوابم بهبود یافت و از موبایل در مواقع ضروری استفاده می‌کنم.
قیاس: مقایسه کردن عامل بسیاری از مشکلات در زندگی من بود که ریشه در منیت، حسادت و جهل من داشت. با این سی‌دی آموختم تفکر، دانایی و آگاهی باعث تفاوت در انسان‌ها می‌شود و نباید باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه کنم و برای رسیدن به جایگاه بالا تلاش کنم.
ترس: این سی‌دی یکی از تاثیرگذارترین سی‌دی در من بود. من به قدری ترسو بودم که از تنهایی، قبرستان، تاریکی به شدت می‌ترسیدم و در طول روز همه‌ درهای خانه را قفل می‌کردم. یادگرفتم که برای غلبه بر برخی ترسها باید در جهت آنها حرکت کنم و خداروشکر ترس در من بسیار کمتر شده است. 
ضلع سوم: من به شدت عجول بودم و همیشه منتظر معجزه و حل شدن یک شبه مشکلات بودم. این سی‌‌دی صبر و طی کردن پله پله و تدریجی مشکلات را به من یاد داد.
قبلا بسیار مغرور بودم و منیت داشتم و از بسیاری از افراد متنفر بودم ولی از این روند راضی بودم و فکر می‌کردم انسان محبوبی هستم. در سی‌دی‌های حقه آموختم که منیت و خودبرتربینی همان کبر است که جز گناهان کبیره است و قلب انسان را به مرور تاریک و سیاه می‌کند. کسی نزد مردم محبوب تر است که محبت کند و برای کمک به دیگران پیش‌قدم شود. خداروشکر در این زمینه در حال تغییرات مثبتی هستم.
از سی‌دی‌ها محبت کردن، آداب معاشرت، روابط حسنه، پس‌انداز کردن، تغذیه صحیح را آموختم. یاد گرفتم که در مسیر زندگی آنچه به دست می‌آید بر مبنای خواست، تقدیر و فرمان الهی است و برای رخ دادن هر چیزی باید اذن و فرمانش برسد. انسان نباید دربند و اسیر گذشته و آینده باشد و در حال زندگی کند و برای رسیدن به اهدافش از تلاش دست برندارد که "پایان شب سیه سفید است". به طور کلی سی‌دی‌ها به من تفکر کردن را آموخت و این باعث میشد هرگاه مسئله‌ای رخ می‌دهد تفکر کنم و سعی کنم آنرا حل کنم نه اینکه از آن فرار کنم. 
تاثیر سی‌دی‌ها را نمی‌توان در چند خط تشریح کرد که هر سی‌دی به منزله‌ی یک کتاب است، خوراک روح و هم جسم. آنچه مهم است این است که علاوه بر گوش دادن و نوشتن باید با تکرار، تمرین و تلاش مطالب را در زندگی عملی کرده و با این آموزش‌های ناب گفتار، رفتار و کردارمان را تصحیح کنیم و انشالله به آرامش برسیم.
از آقای مهندس و آقای امین بسیار سپاسگزارم که با ارائه سی‌دی‌ها هر بار جهان تازه‌ای را به روی من گشودند و بخشی از زندگی و مشکلاتم تشریح شد. من جواب تمام سوالات بی‌جوابم را به مرور در این سی‌دی‌ها پیدا میکنم.

برداشت از سی دی بیگانه

خلاصه عملکرد لژیون

صحبتهای آقای امین

سی‌دی ,زندگی ,سی‌دی‌ها ,کنم ,یک ,نقش ,را به ,در من ,این سی‌دی ,به من ,و برای

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جهان فان ...عشق های مهندسی دریا | دریانوردی | مهندسی کشتی chadantdermy partdesdela commingthinkcerp mormyesiare مهدی موعود مهمون من باش Benjamin's site